База відпочинку “Солені озера”
Найкращий відпочинок в Солотвино, басейн, солені озера
096 611 5555

Про лікувальні властивості солених озер

Серед природних лікувальних факторів Закарпаття особливе місце посідають унікальні можливості курорту Солотвино - поєднане використання бальнео-пелоїдотерапії на базі соляних озер, утворених на місці виходу на поверхні куполу Солотвинського масиву кам’яної солі. Найбільше з них озеро Кунігунда.

  • ропа карстових соляних озер в районі солерудника, яка за своїм складом належить до бромних хлоридно-натрієвих субтермальних розсолів з загальною мінералізацією від 73 до 275 г/л, що наближається до мінералізації Мертвого Моря, Ізраїль (300 г/л).
  • мулова слабосульфідна слаболужна тонкодисперсна грязь з вираженим колоїдним комплексом, хлоридним натрієвим складом грязевого розчину, низьким вмістом органічних сполук. Мікрофлора озер представлена галофільними бактеріями та солетолерантними водоростями. Альго-бактеріальний мат, а також безхребетні організми є основним джерелом органіки лікувальних грязей.

Формула хімічного складу ропи оз.Кунігунда

(за Курловим):

Cl 99

Br 0.540 M 73-275 ----------------------- рН 6.4 Т 22 оС

(Na + K) 99 Ca 1

Ропа та намул озера можуть бути використані для грязелікування, бальнеотерапії (ропні ванни), таласотерапії (купання в озері), а також цілого спектру грязьових процедур:

  • загальні або місцеві (сегментарні) грязьові аплікації;
  • ропні ванни та напівванни;
  • обтирання ропою;
  • грязьові фізіопроцедури;
  • грязьові компреси, тампони;
  • купання в озері;
  • гідрокінезіотерапія;

Унікальні можливості курорту Солотвино з поєднаним використанням бальнео-пелоїдотерапії дають можливість їх застосування при цілому ряді захворювань: органів опори і руху; хвороби шкіри;
захворювання периферичної та центральної нервової систем;   захворювання периферичних судин;   захворювання серцево-судинної системи.
Орієнтовний перелік цих патологічних станів:

Групи захворювань Лікувальні фактори
Хвороби шкіри (псоріаз, особливо його артропатична форма, екземи, нейродерміти). Місцеві грязьові аплікації; ропні ванни; купання в озері.
Ревматоїдний поліартрит, анкілозуючий спондилоартрит, артрити Загальні або місцеві грязьові аплікації; ропні ванни; купання в озері, компреси на ніч.
Деформуючий остеоартроз, деформуючий спондильоз. Місцеві грязьові аплікації.
Травматичне ушкодження кісток; травматичний артрит; посттравматичні стани. Місцеві або сегментарні грязьові аплікації; ропні ванни;; гідрокінезіотерапія.
Радикуліт (шийний, грудний) на основі дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта. Сегментарні грязьові аплікації; ропні ванни.
Полірадикулоневрит, плексит, неврит інфекційного та токсичного генезу. Місцеві грязьові аплікації; ропні ванни.